OCHRANNÉ ŠTÍTY ZDARMA

Jsme komunita lidí z ČR a vytváříme na 3D tiskárnách ochranné štíty pro lékaře, členy IZS, policii, hasiče, sestřičky a další. Ochranné štíty účinně eliminují průběh šíření nákazy COVID-19.

Rozdali jsme už desítky tisíc ochranných štítů po celé republice a jejich počet stále roste každým dnem.

POMÁHEJTE S NÁMI! #stitchrani

DODANÝCH ŠTÍTŮ

ČLENŮ KOMUNITY

Iniciativa 3DAC na obrazovkách

#jsmevidet

Regionální Televize Vsetín

Televize Prima

Jindřichohradecký zpravodaj

POMOZTE NÁM POMÁHAT

 #stitchrani

 

Vzhledem k tomu, že jsme vyčerpali naše finanční zdroje, rozhodli jsme se získat další prostředky touto formou, abychom ve výrobě ochranných štítů mohli bez přerušení pokračovat a byli jsme schopni je nadále všem složkám zaručit.

Přispějte na transparentní účet

Vzhledem k tomu, že jsme vyčerpali naše finanční zdroje, rozhodli jsme se získat další prostředky touto formou, abychom ve výrobě ochranných štítů mohli bez přerušení pokračovat a byli jsme schopni je nadále všem složkám zaručit.

Partneři projektu
#3DVSCOVID

Průša research Praha Mladí Lékaři TME solutions česká lékařská komora Guttashop Plastia s.r.o. FabLab Brno TD 3D Print with Smile Hotel Rambousek Regionální televize Support Box OptimSys C-NET.solutions DCsoft Titan Multiplast LDP s.r.o. Studio 66 Praha 7 Unreal VisualAWAC, spol. s r.o. Zásilkovna s.r.o. UK

Chcete se také stát partnery? Ozvěte se nám prosím na [email protected]

Vyvinuto komunitou

Štít byl vyroben komunitou 3D tiskařů a je poskytován zcela zdarma.

Model byl vyvinut v rámci komunity s důrazem na efektivitu.
Tisk plastových součástí provádí dobrovolníci z řad naší komunity, plastové sklo bylo nařezáno taktéž dobrovolníky, kterým všem patří velké díky za pomoc v těchto nelehkých časech.

Jak desinfikovat?

I když se snažíme zajistit co nejvíce sterilní podmínky, důrazně doporučujeme štít před použitím vydezinfikovat. 

K dezinfekci nepoužívejte agresivní dezinfekční prostředky (hlavně ty s obsahem chloru), mohlo by dojít k poškození součástí štítu. Nejvhodnější jsou dezinfekce na bázi ethanolu či isopropylalkoholu. Je možno výrobek také dezinfikovat krátkodobým zahřátím na 50 stupňů Celsia, ale při vyšších teplotách plast začíná měknout a mohl by se deformovat.

Co je v balení?

Ke každému kitu je přibalen leták s návodem na složení, ve kterém jsou vypsané nejdůležitější informace.

Snažíme se štíty dodávat v takovém stavu, že i zdravontík netknutý projektem bude schopen štít složit bez jakýchkoliv problémů za pomoci přehledného návodu. Pokud by však měl jakékoliv nejasnosti, kdykoliv se na náš může obrátit.

Co tedy můžeme dělat dál, může nějak pomoci technologie 3D tisku v boji proti tomuto zákeřnému viru? Na tuto otázku jsem se začal ptát sám sebe, když jsem viděl, jak celá situace nabírá na otáčkách a ochranné pomůcky jsou beznadějně vykoupeny....Očividně jsem nebyl ve světe 3d tisku sám. Stejnou otázku si položilo i mnoho dalších lidí, kteří měli technologie, know-how a ochotu pomoci v tak vypjaté situaci. A tak na Facebooku vznikla stránka 3D tiskem proti COVID-19. Přečíst celý článek

Marcel Meralai

3DPLAY.CZ

ČASTÉ OTÁZKY

Chápeme, že se na Vás v této době valí informace ze všech stran. Zde jsme tedy sepsali ty nejčastěji pokládané otázky.

Netrefili jsme tu Vaši?  Pak se určitě nebojte nás kontaktovat a my ji rádi zodpovíme v co nejkratším čase!

Kde a jak objednám štíty?

Objednávky štítů přijímáme v našem informačním systému tímto formulářem. Poptávka je velká a tak se omlouváme za případné opožděné reakce, nebo termíny dodání. Děláme, jak jen můžeme.

Jsem tu nový s tiskárnou!

Vítej mezi námi! Všechny potřebné informace najdete na této stránce. Dobré je pročíst i  tonto dokument s kontakty.

Kolik štíty stojí? Co za to?

Štíty jsou poskytovány zcela zdarma. Pokud nás i tak chcete podpořit, můžete tak učinit na náš transparentní účet. Dary nijak neidentifikujeme s objednávkami a jsou tak čistě dobrovolné!

Hodí se vám i materiální dary?

Určitě! Neustálým nedostatkem trpíme u děrovaných gumiček

Model ke stažení

Model tisknutý skupinou 3D tiskem proti COVID-19 stáhnete z webu PrusaPrinters na této stránce. Znovu připomínáme, že tisknete z PETG bez VASE módu.

Facebooková skupina

Všem zájemcům o tisk silně doporučujeme stát se členy naší Facebookové skupiny  a přidat se tak více než 2700 dalším již přihlášeným uživatelům.

Už víte vše důležité?

Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Napište nám

  KONTAKT

  Iniciativa 3DAC z.s.
  IČ: 09191224

  [email protected]

   

  Made with in Hlubočky by C-NET.solutions